Nemokama linija8 800 00 653
Akumuliatorių supirkimas

Akumuliatorių supirkimas

Turite išeikvotą ir netinkamą naudoti akumuliatorių?
Skambinkite mums telefonu 8 800 00 653 ir susitarkite dėl akumuliatoriaus pridavimo. Jūsų patogumui, ŽALVARIO skyriai veikia septyniuose didžiuosiuose šalies miestuose.
 
Netinkami naudoti transporto priemonių akumuliatoriai yra viena dažniausiai pasitaikančių pavojingųjų atliekų. Švino rūgštiniai akumuliatoriai – tai atlieka, turinti daug pavojingų cheminių medžiagų. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, švino turintys akumuliatoriai ir baterijos turi būti surenkami ir perdirbami taip, kad būtų galima pakartotinai panaudoti didžiąją dalį šias atliekas sudarančių medžiagų: šviną, plastiką, sieros rūgštį, stibį ir kita.
 
Akumuliatoriai priskiriami pavojingųjų atliekų grupei, todėl jų tvarkymas yra griežtai reglamentuotas
 
Šias atliekas draudžiama šalinti kartu su buitinėmis atliekomis, jų negalima savarankiškai ardyti, kad pavojingosios medžiagos nepasklistų po aplinką. Surinktus akumuliatorius atliekų tvarkytojas privalo laikyti atskirai, tam skirtuose konteineriuose, pažymėtuose specialia pavojingųjų atliekų ženklinimo etikete. 
Pavojingųjų atliekų šalinimas kartu su nerūšiuotomis buitinėmis atliekomis yra draudžiamas, o asmenys, padarę žalą gamtai, gali būti nubausti nuo 60 iki kelių tūkstančių eurų bauda, atsižvelgiant į padarytos žalos gamtai dydį.
 
Akumuliatorių atliekų perdirbimui ir panaudojimui keliami griežti aplinkosaugos reikalavimai
 
Tinkamas akumuliatorių atliekų surinkimas, rūšiavimas ir perdirbimas saugo aplinką ir tausoja gamtinius išteklius. Didžioji dalis akumuliatoriaus sudedamųjų dalių gali būti perdirbamos ir grįžti į rinką kaip nauji produktai. Perdirbant akumuliatorius, jie yra išardomi, atskiriamos švino plokštės, plastikiniai korpusai, elektrolitas. Iš švino ir plastikinių korpusų gaminami nauji akumuliatoriai, o elektrolitas gali būti naudojamas trąšoms gaminti.
 
Kilus klausimų dėl tinkamo akumuliatorių atliekų sutvarkymo, kreipkitės konsultacijos į mūsų specialistus telefonu 8 800 00 653.