Nemokama linija8 800 00 653
Akumuliatorių supirkimas

Akumuliatorių supirkimas

Akumuliatorių supirkimas
 
Atliekų tvarkymas
Akumuliatorių supirkimas – tai būdas saugiai atiduoti išeikvotus ir netinkamus akumuliatorius tinkamam jų nukenksminimui ir perdirbimui. Laikantis Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimų, Lietuvoje akumuliatoriai negali būti išmetami į aplinką su kitomis komunalinėmis atliekomis. Toks elgesys gali būti baudžiamas nuo 200 lt iki 400 lt. 
 
Neteisingai tvarkomų akumuliatorių žala
 
Transporto atliekų supirkimas užkerta kelią kenksmingų medžiagų patekimui į aplinką. Rūgštiniai švino akumuliatoriai yra pagaminti iš medžiagų, kuriose gausu sunkiųjų metalų, elektrolito bei kitų pavojingų cheminių medžiagų. Išmesti į aplinką su kitomis mažiau pavojingomis šiukšlėmis, akumuliatoriai ima irti, tad sieros rūgštis, švinas, elektrolitas, kt. dariniai patenka į mūsų aplinką. Akivaizdus sieros rūgšties pavojus atsiskleidžia šią medžiagą tiesiog išpylus ant augmenijos – ji akimirksniu bus išdeginta, o toje vietoje dar kurį laiką niekas neaugs. Toliau dirvožemin skverbdamasi sieros rūgštis gali pasiekti gruntinius vandenis, užnuodyti augmeniją ir tokiu būdu patekti į žmonių bei gyvūnų organizmus. Taip pat garuojanti į aplinką patekusi sieros rūgštis per kvėpavimo takus gali patekti į žmogaus organizmą, o taip pat pakenkti visai ekosistemai apskritai. Be to, iš akumuliatoriaus į aplinką patekęs švinas garuodamas patenka į žmogaus plaučius, nusėda virškinamajame trakte ir ilgainiui sukelia įvairias ligas, negalavimus. Akumuliatorių supirkimas užkerta kelią tokio pavojaus plitimui, kadangi gautos atliekos yra tinkamai eksploatuojamos. 
 
Išeitis – akumuliatorių supirkimas
 
Akumuliatorių supirkimas kaina su kaupu atsiperka visai ekosistemai bei pramonei. Pirma, į aplinką nepatenka kenksmingos medžiagos. Antra, akumuliatorių supirkimas padeda kai kurioms perdirbamoms dalims vėl grįžti į rinką. Išardžius akumuliatorių, paprastai perdirbamas ir vėl gamybai naudojamas plastikinis korpusas bei švinas, o elektrolitas naudojamas įvairių trąšų gamybai.
 
Atliekų tvarkymo įmonė UAB „Žalvaris“ yra registruotas akumuliatorių ir kitų pavojingųjų bei nepavojingųjų atliekų tvarkytojas. Akumuliatorių supirkimas Vilniuje vyksta darbo metu „Žalvario“ klientų aptarnavimo centre, adresu, Geologų g. 4. Akumuliatorių supirkimas Kaune galimas centrinėje „Žalvario“ būstinėje, adresu, Palemono g. 1. Akumuliatoriai superkami bei vykdomas kitų atliekų supirkimas ir aptarnavimo skyriuose kituose miestuose, jų sąrašą galima rasti čia: http://www.zalvaris.lt/gyventojams/kontaktai/30.