Nemokama linija8 800 00 653
Netinkamos naudoti baterijos ir galvaniniai elementai

Netinkamos naudoti baterijos ir galvaniniai elementai

Nebeveikia televizoriaus pultelis, nes išsikrovė galvaniniai elementai? Pakeičiate juos naujais o senuosius išmetate į šiukšliadėžę?
 
Rinkite galvaninius elementus bei baterijas ir meskite  juos tik į specialius rūšiavimo konteinerius. Tausokime aplinką ir gamtinius išteklius.
 
Galvaninis elementas - cheminę energija nuolatine elektros srove paverčiantis įrenginys. Tai dažnai buityje naudojamas energijos šaltinis (televizoriaus pulteliuose, elektroniniuose žaisluose, laikrodžiuose ir kituose prietaisuose). Galvaniniai elementai skiriasi pagal formą, cheminę sudėtį  ir talpą.
 
Baterija - kelių galvaninių elementų arba akumuliatorių junginys. Baterijų dėka veikia  mobilieji telefonai nešiojamieji kompiuteriai, belaidžiai elektros įrankiai, žaislai, įvairūs buitiniai prietaisai (elektriniai dantų šepetėliai, skustuvai ir kt.).
 
Netinkamos naudoti baterijos ir galvaniniai elementai tampa atliekomis, kurias būtina rūšiuoti, negalima mesti kartu su buitinėmis atliekomis. Į sąvartynus patekusios baterijos ir galvaniniai elementai pradeda irti ir skleisti sunkiuosius metalus, tokius kaip nikelis, kadmis, cinkas, švinas ir kt. Šios medžiagos gali patekti į augalus, o iš čia  į gyvūnų bei žmonių organizmus ir sukelti sunkias ligas.
 
Kartu su "Autogamintojų ir importuotojų asociacija" ir "EPA" asociacija įsteigėme daugiau nei 8000 baterijų ir galvaninių elementų surinkimo vietų parduotuvėse, mokyklose, pašto skyriuose, degalinėse  ir kitose masinio susibūrimo vietose.
 
Pradėjus bendradarbiauti su „Civinity“ įmonių grupe bei „Mano būstas“, jų administruojamuose daugiabučių namų laiptinėse visoje Lietuvoje įrengėme daugiau kaip 2000 dėžučių galvaniniams elementams. Skaičiuojama, kad per metus gyventojai į jas turėtų išmesti apie 18 tonų senų nebenaudojamų baterijų.

Gyventojus ir gyvenamųjų namų savininkų bendrijas, pageidaujančias turėti nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių surinkimo dėžutes savo daugiabučių laiptinėse, kviečiame kreiptis:
 
- tel. 8 (699) 87 896 arba
- užpildyti užklausos formą svetainėje www.senosbaterijos.lt