2022-08-26 10:55 Dalintis:  Facebook Instagram

Svarbi informacija dėl kilusio gaisro ŽALVARIS skyriuje Kaune

Svarbi informacija dėl kilusio gaisro ŽALVARIS skyriuje Kaune

Komentuoja Vitoldas Sapožnikovas, ŽALVARIS direktorius:

Vakar apie 22 val. bendrovės „Žalvaris“ Kauno skyriuje, antrinių atliekų rūšiavimo patalpose kilo gaisras – dėl kol kas nenustatytų priežasčių užsiliepsnojo nepavojingosios antrinės popieriaus ir plėvelės atliekos. Ugnis plito labai greitai, apimdama visą sandėlio patalpą ir persimesdama į kitą šalia esantį pastatą. Į teritoriją ugnis neišplito, gaisras buvo lokalizuotas sandėliuose. Gaisro metu preliminariais duomenimis sudegė 135 tonos popieriaus ir 250 tonų plastiko. Šiuo metu, remiantis GPAIS duomenimis ir teritorijos auditu, nustatinėjami kitų ugnies sunaikintų medžiagų kiekiai.

Įvykio metu žmonės nenukentėjo ir tai šiandien mums yra svarbiausia. Esame dėkingi ugniagesiams už jų greitą ir profesionalų darbą malšinant ugnį. Gaisras šiuo metu yra užgesintas, įvykio vietoje vis dar dirba gaisrinės saugos ir aplinkosaugos specialistai. Šiuo metu ženklių oro kokybės pakitimų Kauno mieste ir aplinkinėse gyvenvietėse nėra nustatyta.

Apgailestaujame dėl įvykusios nelaimės. Esame visiškai atviri ir bendradarbiaujame su tyrimą atliekančiomis institucijomis, siekdami išsiaiškinti gaisro kilimo priežastis ir galimą žalą aplinkai. Institucijoms surinkus visą įmonės teritorijoje esamą tyrimui reikalingą medžiagą ir gavę leidimą tvarkyti gaisravietę, nedelsiant savo lėšomis pradėsime gaisro padarinių likvidavimo darbus.

Įmonės veikla nėra sustojusi, veikla tęsiama, esame pajėgūs vykdyti visus mūsų prisiimtus įsipareigojimus klientams. Dėl nelaimės padarinių šalinimo Kauno regiono klientų aptarnavimą užtikrins kiti mūsų padaliniai Lietuvoje. Gavus aplinkosaugininkų ir tyrėjų leidimą, taip pat ketiname imtis Kauno sandėlio atstatymo darbų, siekiant grįžti prie įprasto darbų ritmo.  

Tyrimas vykdomas, nuostoliai įmonei tikslinami.

„Žalvaris“ yra viena didžiausių ir ilgiausiai veikiančių pramonės atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje ir lyderiaujanti šio sektoriaus bendrovė Baltijos šalyse. Bendrovei priklauso 10 atliekų surinkimo ir tvarkymo padalinių, įmonė aptarnauja daugiau nei 4 000 klientų visoje šalyje. „Žalvaryje“ dirba 150 darbuotojų, iš kurių 60 – įvairių sričių specialistai, įskaitant 11 darbuotojų, teikiančių aplinkosauginės dokumentacijos rengimo, audito, atliekų apskaitos bei konsultavimo paslaugas.

Sutinku
Uždaryti