2024-03-04 15:00 Dalintis:  Facebook Instagram

„Žalvario“ plėtra Latvijoje: įsigijo plastiko perdirbimo įmonę „Grindplast“, planuose – plastiko atliekų perdirbimas

„Žalvario“ plėtra Latvijoje: įsigijo plastiko perdirbimo įmonę „Grindplast“, planuose – plastiko atliekų perdirbimas

„Žalvario“ plėtra Latvijoje: įsigijo plastiko perdirbimo įmonę „Grindplast“, planuose – plastiko atliekų perdirbimas

Didžiausia Lietuvoje pramonės atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“, priklausanti žiedinės ekonomikos lyderei Vidurio Europos regione – įmonių grupei „GreenGroup“, įsigijo 75 proc. Latvijos įmonės „Grindplast“ akcijų. Įmonė kaimyninėje šalyje perdirba įvairių rūšių plastiko pakuotes, atliekų konteinerius, plastikinius vamzdžius, butelius ir kitas plastiko atliekas. Šiuo sandoriu „Žalvaris“ siekia apjungti plastiko atliekų tvarkymo ir perdirbimo veiklas.

„Įmonių grupė „GreenGroup“, kuriai nuo 2023 metų priklauso „Žalvaris“, vadovaujasi strategija, paremta pagrindiniu žiedinės ekonomikos principu. Juo teigiama, kad iš bet kurios rūšies atliekų turi būti siekiama išgauti maksimalų žaliavos kiekį, jį perdirbti ir produkto pavidalu grąžinti atgal į rinką vartojimui. Latvijos įmonės „Grindplast“ įsigijimas prisidės prie šios strategijos įgyvendinimo. Tai mums sudarys galimybes efektyviau tvarkyti pramonės veikloje susidarančias plastiko atliekas ir leis tapti šių atliekų perdirbėju“, – sako „Žalvario“ direktorius Vitoldas Sapožnikovas.

„Žalvaris“ įsigytos Latvijos įmonės „Grindplast“ metinė apyvarta siekia 1,7 mln. eurų, įmonė turi galimybę perdirbti 17 tūkst. tonų plastiko atliekų per metus. „Grindplast“ plastiko perdirbimo metu išgaunama įvairių rūšių plastiko antrinė žaliava, kuri perdirbta naudojama naujų plastikinių detalių ir formų liejimui.

„Žalvaris“ įsigijo 75 proc. įmonės „Grindplast“ akcijų, 25 proc. akcijų valdo įmonė „Grind Fibers“ OU. Sandorio vertė ir kitos jo detalės šalių susitarimu neatskleidžiamos.

Tai ne pirmoji „Žalvario“ veikla užsienio šalyse. Bendrovė yra bendradarbiaujanti pramonės atliekų tvarkymo ir perdirbimo partnerė užsienio rinkose – Baltijos šalyse, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos valstybėse.

2023 metais „Žalvaris“ surinko ir sutvarkė 63 tūkst. tonų atliekų, iš kurių 46 proc. sudarė pavojingosios ir 54 proc. nepavojingosios atliekos. Pernai 54 proc. viso surinkto ir sutvarkyto atliekų kiekio buvo panaudota perdirbimui ir gamybai, o 44 proc. – elektros ir šilumos energijos gamybai.

Kaip teigia V. Sapožnikovas, „Grindplast“ įsigijimas yra įmonių grupės „GreenGroup“ plėtros Baltijos šalių regione dalis, leisiantis dar labiau sustiprinti „GreenGroup“ pozicijas pramonės atliekų tvarkymo ir perdirbimo srityje, kaip didžiausios integruoto perdirbimo įmonių grupės Vidurio Europoje, poziciją. „GreenGroup“ įmonių grupei Lietuvoje priklauso atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“ bei dvi plastiko atliekų perdirbimo įmonės – UAB „Ecso“ ir UAB „GreenTech Baltic“.

Šiuo metu „Žalvaris“ Lietuvoje valdo medienos atliekų tvarkymo įmonę UAB „Žalvaris Wood“ ir netinkamų eksploatuoti transporto priemonių tvarkymo įmonę UAB „Žalvaris Autoscrap“.

Sutinku
Uždaryti