2022-03-22 11:00 Dalintis:  Facebook Instagram

„Žalvaris“ į papildomą darbuotojų sveikatos priežiūrą šiemet investuoja 30 tūkst. eurų – 3 kartus daugiau nei pernai

„Žalvaris“ į papildomą darbuotojų sveikatos priežiūrą šiemet investuoja 30 tūkst. eurų – 3 kartus daugiau nei pernai

Viena didžiausių Lietuvoje pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“ nuo šių metų kovo reikšmingai išplėtė turimą sveikatos priežiūros motyvacinę programą darbuotojams, kurią sudaro papildomas darbuotojų sveikatos draudimas ir profilaktiniai sveikatos patikrinimai atskiroms darbuotojų grupėms. Į darbuotojų sveikatos priežiūrą šiemet bendrovė investuos 30 tūkst. eurų – tris kartus daugiau nei pernai.

Pastaruosius porą metų bendras sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo sumažėjimas turėjo įtakos tiek fizinei, tiek psichologinei gyventojų savijautai. Pasak atliekų tvarkymo bendrovės „Žalvaris“ direktoriaus, sveikatos sistemą vis dar veikia pandemija, tad šeimos gydytojo ar specialistų konsultacijų tenka laukti ilgiau, o tai turi įtakos ligų diagnostikai, profilaktiniams sveikatos tikrinimams, kas neigiamai veikia darbingumą bei lemia ilgesnį uždelstų sveikatos sutrikimų gydymą. 

„Mes aiškiai suprantame, kad šiandieninėje darbo rinkoje, norint pritraukti ir išlaikyti žmones, nepakanka vien patrauklaus atlyginimo ar su darbuotojo asmeniniais poreikiais suderintų darbo valandų, todėl ieškome galimybių kurti papildomas vertes savo darbuotojams ir kasmet investuojame į darbo sąlygų gerinimą“, – sako Vitoldas Sapožnikovas, bendrovės „Žalvaris“ direktorius.

Pasak jo, rūpestis darbuotojų sveikata ir gerove visuomet buvo ir išliks vienas svarbiausių „Žalvario“ prioritetų. Bendrovė savo darbuotojams moka aukščiausią vidutinį darbo užmokestį tarp atliekų sektoriaus įmonių Lietuvoje, o prieš keletą metų įdiegė darbuotojų sveikatos priežiūros motyvacinę programą. Pagal ją pavojingųjų atliekų tvarkymo padalinių darbuotojams du kartus per metus atliekami profilaktiniai sveikatos patikrinimai, matuojamas švino poveikis darbuotojo organizmui, kompensuojamas maisto papildų įsigijimas. Taip pat jau keletą metų iš eilės vadovai ir tam tikrų sričių specialistai yra draudžiami papildomu darbuotojų sveikatos draudimu. Šiemet, einant šia linkme, nuspręsta išplėsti taikomas priemones platesniam darbuotojų ratui taip, kad jos apimtų visus be išimties įmonėje dirbančius asmenis.  

„Peržiūrint ir atnaujinant motyvacinę sveikatos priežiūros programą darbuotojams, siekėme, kad kiekvienas, kuriam ji bus taikoma, asmeniškai pajustų gaunamas vertes ir jomis naudotųsi. Būtent todėl apsisprendėme eiti jau išbandytomis kryptimis, išplečiant motyvacinių priemonių gavėjų ratą. Tai reiškia, kad atlikti išsamų sveikatos profilaktinį patikrinimą nuo šiol turės galimybę visi sandėlio darbuotojai, o papildomo sveikatos draudimo paslaugomis galės pasinaudoti visi administracijoje dirbantys specialistai“, – teigia V. Sapožnikovas.

„Žalvaris“ veikia septyniuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bendrovėje dirba 150 darbuotojų. Profilaktiniu sveikatos patikrinimu, į kurį įeina pilnas sveikatos ištyrimas, įskaitant kraujo tyrimus, echoskopiją, gydytojo konsultaciją, galės pasinaudoti daugiau kaip 90 bendrovės sandėliuose dirbančių rūšiuotojų, krovėjų, keltuvų vairuotojų, pagalbinių darbininkų, išdirbusių įmonėje daugiau kaip pusę metų. Darbuotojams bus kompensuojama 100 proc. profilaktinės sveikatos priežiūros paslaugų vertės.

Pranašumas konkuruojant dėl darbuotojų darbo rinkoje

Draudimo brokerių lyderės Baltijos šalyse bendrovės „Aon Baltic“ darbuotojų motyvavimo programų grupės vadovės Ingos Griniuvienės teigimu, sveikatos draudimo paslaugų populiarumas nuolatos didėja – tai įrodo ir pernai fiksuotas 26 proc. sveikatos draudimo rinkos augimas. Sveikatos draudimas kaip papildomų naudų ir įmonių motyvacinių programų dalis vis labiau įsitvirtina ir tampa vienu iš būdų pritraukti darbuotojus, kurių rinkoje šiuo metu daugeliui įmonių trūksta.

„Pastebime, kad pastaruoju metu sveikatos draudimu vis dažniau domisi gamybos sektoriaus įmonės, o tai labai dažnai reiškia, kad sveikatos draudimas tampa populiarus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir Lietuvos regionuose. Darbdaviai taip pat renkasi įvairesnes sveikatos draudimo programas, vis dažniau leidžia darbuotojams pasirinkti, kokio tipo sveikatos priežiūros paslaugos jiems yra aktualiausios“, – sako I.Griniuvienė.

Jos teigimu, darbdaviams svarbu, kad jų darbuotojai būtų darbingi, o esant poreikiui, gautų greitą ir kvalifikuotą sveikatos priežiūros pagalbą. Tai ypatingai išryškėjo pandemijos metu, kai sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas valstybiniame sektoriuje tapo dar labiau ribotas – sveikatos draudimas šį trūkumą sprendžia ir suteikia galimybę gauti greitą bei kvalifikuotą medicinos pagalbą privačiose sveikatos priežiūros įstaigose.

Pasak „Aon Baltic“ atstovės, vertinant pandemijos įtaką sveikatos draudimui, stebimas išaugęs poreikis psichinės sveikatos priežiūros paslaugoms, kurias draudimo bendrovės apmoka iš ambulatorinio gydymo dalies. Šio pobūdžio paslaugos tapo dar labiau aktualios prasidėjus karui Ukrainoje. Anot I.Griniuvienės, COVID-19 pandemija lėmė ir reabilitacinio gydymo paslaugos populiarumą, kadangi žmonės daugiau dirba iš namų, kur darbo vieta yra mažiau ergonomiškai pritaikyta ir gali turėti įtakos su tuo susijusiems sveikatos nusiskundimams.

Sveikatos draudimas – paskata rūpintis savimi

Sveikatos draudimo srityje „Žalvaris“ pratęsė bendradarbiavimą su draudimo bendrove „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvoje. Nauja draudimo sutartimi ne tik išplėsta draudimo apsauga naudos gavėjų prasme, bet ir atnaujintas turimų paslaugų paketas, padidinta suma, kurią darbuotojai gali savo nuožiūra panaudoti sveikatinimo, odontologijos paslaugoms, prekių vaistinėse, optikose įsigijimui.

„Mūsų pasirinktas papildomas sveikatos draudimas darbuotojams suteikia galimybę kreiptis tiesiogiai į reikiamus gydytojus specialistus, išvengiant eilių bei taupant laiką. Apdrausti darbuotojai galės gydytis tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose visoje Lietuvoje“, – sako V. Sapožnikovas.

Papildomas sveikatos draudimas turi ir kitų privalumų – užtikrina vienkartinę draudimo išmoką darbuotojui susirgus viena iš kritinių ligų, suteikia galimybę pasirūpinti savo  psichologine savijauta, stiprinti sveikatą sporto klubuose, įsigyti maisto papildus, masažo procedūras ir gauti kitas sveikatos priežiūros paslaugas.

„Žalvario“ direktorius pažymi, kad psichologinė ir emocinė darbuotojų sveikata dabartinėmis aplinkybėmis ypatingai svarbi. „Kolegoms, jaučiantiems nerimą ar baimę dėl asmeninių priežasčių, pandemijos ar karo Ukrainoje, suteikiame sąlygas gauti nemokamas psichologų konsultacijas ir, bendradarbiaujant su partneriais, netgi kviečiame dalyvauti nuotolinėse psichologų organizuojamose paskaitose“, – teigia jis.  

Sutinku
Uždaryti