2020-10-28 11:45 Dalintis:  Facebook Instagram

Premjera. Alanas Chošnau pristato ypatingoje vietoje filmuotą naują vaizdo klipą

Premjera. Alanas Chošnau pristato ypatingoje vietoje filmuotą naują vaizdo klipą

Šiandien Vilniuje ir Berlyne – trečioji tarptautinė Alano Chošnau ir Mark Reeder kūrinio “Heavy Rainfall” ir EP rinkinio “Heavy Rainfall – Storm Warning” premjera su muzikiniu klipu. Tai viena iš ryškiausių dainų albume, kurioje kontrastuoja politinės įtampos pasaulyje, fake news, netikrumas dėl ateities ir viltis.

Alanas kartu su britų prodiuseriu Mark Reeder kūrinyje “Heavy Rainfall” tęsia muzikinio albumo “Children of Nature” temas – totalitarinių režimų atgimimas pasaulyje, auganti nedemokratiškų valstybių kontrolė, grėsmės žmogaus teisėms ir laisvėms, perteklinis vartojimas ir klimato kaita.

Alanas teigia: „Mūsų daina “Heavy Rainfall” yra gili. Kalbame apie tai, kad visi esame manipuliacijos aukos ir mūsų mintys nebėra mūsų mintys – tai tik iliuzija. Norime atkreipti klausytojo dėmesį, kad nevalingai prarandame savo elgesio ir sprendimų kontrolę. Vartojame didelius kiekius informacijos, kuri programuoja pirkti, vartoti, išmesti, o vėliau ir mąstyti atitinkamai. Tai psichologinė dilema, nuo kurios intuityviai bėgame, nes tiesa gąsdina labiau nei tariamas saugumas ir pasirinkimo laisvė.”

Kūrinys “Heavy Rainfall” – tai monologas apie artėjančią socialinę audrą, vidinę ir išorinę taršą ir klausimą sau – o ką darysi tu? Kartu tai viltis, nes sąmoningumas keičia ir išlaisvina.

Šių kontrastingų idėjų vizualizacijai Alanas Chošnau ir Mark Reeder pasirinko ypatingą vietą – vieną didžiausių Lietuvoje pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovę „Žalvaris”. Šioje unikalioje aplinkoje pamatai, kiek nereikalingos ir pasaulį teršiančios materijos sukuria fizinė žmogaus veikla.

Pasak bendrovės Marketingo ir komunikacijos vadovės Eglės Berentienės, atverdami „Žalvario“ duris Alano Chošnau muzikinio klipo filmavimui, įžvelgėme galimybę sudominti visuomenę tuo, kas mums yra svarbu, išnaudojant įmonės erdves kūrybiniams sprendimams įgyvendinti. „Mes kasdien susiduriame su pasirinkimais – vartoti daugiau ar mažiau, išsaugoti ar nukirsti, deginti ar perdirbti. Nuo šių pasirinkimų priklauso ateitis. “Heavy Rainfall“ padeda išgirsti ir pamatyti pasirinkimų prieštaringumą ir priartina suvokimą, kad mūsų veikla ir tai, kas lieka po jos, yra ne kas kita, kaip mūsų pačių kasdienės veiklos pėdsakas.“

Muzikinio klipo “Heavy Rainfall” kūrimas finansuojamas iš Lietuvos kultūros tarybos lėšų.

Kviečiame pasiklausyti kūrinio: https://www.youtube.com/watch?v=TWeak2ulnmk

Sutinku
Uždaryti